Půltucet (červen 2022) - příběh fotografie
vydáno 1. července 2022 – napsal Rony – žádný komentář

"Je lepší kráčet sám než v davu, který jde špatným směrem. " Herman Siu
Rozbouřené nebe nad hlavou, rozbouřená i rozbořená Evropa, proč si neužít prázdninovou dovolenou, oprostit se od reality všedních dnů a na nějakou dobu zapomenout. Vždyť nás vědoucí "uklidňují", že těžké časy teprve přijdou.
1. Dřevěné srdce Evropy
Dřevěné srdce Evropy charakterizuje místo, kde se nachází. Volary, o nichž se první písemná zmínka dochovala z roku 1359, těžily ve středověku z provozu na Zlaté stezce, později z množství lesů, které město obklopovaly. Pokud pojedete po cyklostezce k Soumarskému Mostu, nemůžete ho přehlédnout. Stejně jako dva velocipedy, jež přeměnu stezky ze Zlaté na cyklistickou charakterizují.
. . .
2. Zrcadlení
Odraz mraků orámovaný stromy v Poleckém jezírku spatříte často. Klidnou hladinu mu zaručuje jeho skrytá poloha mezi šumavskými kopci, ze všech stran ho obklopujími. Tiché místo leží trochu stranou od turistických tras a tak si jeho krásu můžete v klidu dokonale vychutnat.
. . .
3. Hranice
Asi by na tomhle místě žádná hraniční závora být již nemusela. Dávno jsou pryč doby, kdy se z české strany k dnešnímu přechodu pro pěší Mlaka/Bishofsreut nedalo ani nahlédnout. Dnes radostně stavíme novou železnou oponu o hodný kus cesty dál na východě Evropy, Šumavu snad již nic podobného nepotká. Takže fotka je jen nostalgickým připomenutím uzavřené Šumavy.
Na nedaleké České Žleby nosím vzpomínku, jak jsme si v ešusu na jednom z mnoha po okolí rozesetých kamenů vařili při jednom z mnoha našich šumavských vandrů polévku a kolem začali popobíhat vojáci se psy. Dost jsme se tehdy divili, že jedna z turistických značek směřovala od Stožce vzhůru k hlídané železné oponě u Českých Žlebů.
. . .
4. Svítání
Fotografové dobře ví, že ty nejzajímavější fotky vznikají v brzkém ránu či při západu slunce. Nízké světlo v této době vytváří neopakovatelné kouzelné scenérie, které i z všední krajiny dokáže vytvořit hezké pokoukání.
. . .
5. Černá hora
Mnohokrát jsem již přecházel Černou horu, pod kterou se rodí mladá Vltava. Pěšky i na běžkách. Nikdy jsem se však nevydal k půl kilometru od turistické trasy vzdálenému vrcholu hory (1 315 m n. m.). Je tak jednou z posledních pěti nezdolaných šumavských tisícovek, zařazených webem www.tisicovky.cz mezi hlavní vrcholy.
Zprvu jasně viditelná stezka se postupně vytrácí a k dohledání vrcholové triangulační tyče a geodetického kamenu se musíte proplést omlazeným lesem, který zde vznikl po řádění kůrovce. Část plochého vrcholu ještě stále pahýly uschlých stromů zdobí.
. . .
6. U F O
Je zřejmé, že se o naši matičku Zemi mimozemské civilizace zajímají. Experiment, který na naší planetě již tisíce let pod jejich dohledem probíhá, se jim však zjevně vymkl z rukou. Dnes je jasné, že ho musí v brzké době ukončit či radikálně změnit. Dokud je čas, dokud tuto stále ještě rozmanitou a pro život příjemnou planetu lidé zcela nezničí. Svým přemnožením, drancováním přírodního bohatství, vybíjením zvířat, nebo atomovou válkou, která je na spadnutí. Arogance a nabubřelost některých jedinců válcuje přirozenost a skromnost většiny.
Oni, říkejme jim třeba Příchozí, vše monitorují a vše vidí. A pokud tomu tak není, pak pán bůh s námi.
∆ ∆ ∆
Květnovou soutěž ovládají Zlaté Voči, kterým trochu osvěžení v teplých letních dnech přináší skupina Traband Vlnobeatem.
Anketa
Fotky s příběhem - červen 2022
48 19% Dřevěné srdce Evropy
41 16% Zrcadlení
37 15% Hranice
45 18% Svítání
44 18% Černá hora
36 14% U F O
Hlasovalo 251 čtenářů
Fotogalerie k článku
Všechny fotografie přiložené k tomuto článku jsou momentálně skryty.
Chci je zobrazit
Autor článku

Rony
... lidé se dělí na ty, kteří lezli po horách a na ty, kteří po nich nelezli. Jde o dvě různé kvality, dvě různé psychologie, i když tato propast mezi nimi je záležitostí několika dní.
(V. Solouchin - Překrásná hora Adygine)
Komentáře
K tomuto článku zatím nebyl přidán žádný komentář. Buďte první, kdo na něj vyjádří svůj názor!
Přidat komentář
Článek je zařazen do kategorií
Podobné články
- Blízká setkání - II. menhiry Javorníku a sušická křížová cesta
- Vizovice, mezi kopci ll.
- Zatmění Měsíce
- TOP 12: zastavení v čase (rok 2016)
- Putování Chodskem lll. - Koloveč, Bolfánek, Černá věž v Klatovech
- Jihočeské cyklotrasy lll.
- Cyklisťák
- Putování za Santinim ll.
- Stolové hory a Broumovské stěny ll.
- Trek u řek Lomnice a Skalice
Jaký typ výletů preferujete?
1274 46% Vzít krosnu a přespat ve volné přírodě
857 31% Poznávání přírodních krás s ubytováním v hotelu nebo penzionu
623 23% Poznávání památek a velkých měst
Hlasovalo 2754 čtenářů Archiv anket
Náhodné články
- Lünersee – perla Montafonu
- Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021
- Půltucet (únor 2023) - příběh fotografie
- Expedice Norsko 2015, část devátá
- Půltucet (březen 2022) - příběh fotografie
- Expedice Eurorebus 2005
- Krušné hory pěšky i na kole ll.
- Philadelphie: město nezávislosti USA
- Vandrování vojenským újezdem Boletice
- Půltucet (únor 2020) - příběh fotografie