Nejoblíbenější články 72. strana
Řadit články od nejnovějších – nejoblíbenějších – nejkomentovanějších

Chlum - výrazný vrchol Želnavské vrchoviny
vydáno 2. listopadu 2013 – napsal Rony – 4 komentáře
Chlum (1 191 m n. m.) se pro mne vlastně stal synonymem Šumavy. Nejen proto, že jeho mohutný souměrný kužel dobře vidím ze svého bydliště, ale především pro jeho blízkost chatě u Ktišského rybníka, kam často a rád mířím. Na jeho vrcholu jsem byl v minulosti již mnohokrát. Touto popisovanou trasou jsme v barevně vděčném podzimu přešli z Markova na Chlum přes Kamenný vrch (833 m n. m.) a Chlumek (1 025 m n. m.).
Pokračovat ve čtení...

Od pramenů Vltavy přes šumavské hvozdy
vydáno 13. července 2010 – napsal Rony – 4 komentáře
Když vás cyklobus vyveze až do šumavské Kvildy, už se většinou na svých kolech jen vezete. Vždyť cyklotrasy kolem Vltavy, od pramene pod Černou horou až po Český Krumlov, musí zákonitě vést z kopce ;-). A tak jsme se tedy dva dny vezli...
Pokračovat ve čtení...

Julské Alpy I.
vydáno 6. září 2010 – napsal Rony – 10 komentářů
Triglavski Narodni Park ve Slovinsku byl naším turistickým cílem koncem letošních prázdnin. Konkrétně jsme zamířili do Bovce k čisťounké modrozelené řece Soča. Ta vytváří neskutečná zákoutí i hluboké kaňony a je považována za jednu z nejkrásnějších řek Evropy. Kulisu jí tvoří bílé vápencové hory tyčící se až do nebes. Ty geologicky patří k soustavě Jižních vápencových Alp a jsou tvořeny Mezozoickými mořskými usazeninami. Základním stavebním kamenem je triasový vápenec s výraznou vertikální modelací. Naše terénní šestidenní začala krupobitím při prvním treku a skončila dech beroucím vedrem a oslňujícím sluncem při posledním. Vydejme se tedy po stopách, které jsme v u nás tak populárních Julkách zanechali.
Pokračovat ve čtení...

Krkonošské návraty lV.
vydáno 18. srpna 2021 – napsal Rony – žádný komentář
Východní část Krkonoš skrývá nedaleko Harrachova Mumlavský vodopád, Čertovu horu i mohutný Plešivec, poslední z dobývaných tisícovek. A jako by se s námi hory chtěly hezky rozloučit, poprvé nad hlavami uvidíme jasně modré nebe.
Pokračovat ve čtení...

Mínojský palác Knóssos na 20 fotkách
vydáno 31. května 2009 – napsal HoHo – 2 komentáře
Začátkem června roku 2005 jsme byli na rodinné dovolené na Krétě. Vynechat hlavní město Kréty - Heraklion - by byla obrovská škoda. A když už jste v centru tohoto malebného řeckého ostrova, neměli byste opomenout jednu z nejvýznamnějších památek Kréty - mínojský palác Knóssos.
Pokračovat ve čtení...

Tchaj-wan, malá Čína (2. část)
vydáno 4. února 2014 – napsal Navarro – 3 komentáře
Článek o mém ani ne týdenním pobytu na tomto pozoruhodném ostrově pokračuje a končí druhou částí. Poslední tři dny jsou volnější a turističtější, takže už nemusím většinu fotek pořizovat náhodně a za běhu, ukážu vám naopak pár konkrétních lokalit, které jsem si mohl projít v klidu a v pohodě.
Pokračovat ve čtení...

Vizovice, mezi kopci l.
vydáno 9. dubna 2022 – napsal Rony – 5 komentářů
První letošní vicedenní putování po horách věnujeme Karpatům. Dobrým výchozím místem jsou Vizovice, městečko ukryté mezi kopci, z nichž na ně můžeme shlížet mezi trnkovými keři ze všech světových stran. Pět dnů budeme podnikat výpravy do vícero zajímavých míst Zlínského kraje. V článcích poprvé přistoupím k tomu, že je rozdělím na část cyklistickou a část turistickou. To proto, aby se z jednotlivých dnů nestal galimatyáš.
Pokračovat ve čtení...

Noční výšlap na Sněžku & šifrovačka Leonardo
vydáno 19. července 2010 – napsal Paulie – 3 komentáře
Občas se objeví nějaká zajímavá a něčím netradiční akce, které se nedá odolat, když si dokážu najít čas. Jenže někdy se takto vyrojí hned dvě za sebou... A tak bych se s vámi chtěl podělit zážitky z nočního výstupu na naši nejvyššího horu a z následné šifrovací hry.
Pokračovat ve čtení...

Na korunu Hochkönigu
vydáno 16. listopadu 2011 – napsal Paulie – 2 komentáře
Vysoký král (jak zní doslovný překlad), panující nad celými Berchtesgadenskými Alpami, tvoří vskutku majestátný masiv ležící na západ od Dachsteinu. Záda a týl hlavy představují strmé skály obrácené k jihu, naopak tvář je mírnější a obrácená k nebi. Zdobí ji strniště řídnoucích vousů, neboli malý roztávající ledovec.
Pokračovat ve čtení...

Toulky po Slovensku a Polsku III.
vydáno 6. dubna 2014 – napsal Jack – žádný komentář
A jsme u cíle! Naše geografická exkurze z dubna/začátku května 2013 dobíhá do cílové rovinky. Pojďte po našich studentských krocích a navštivte s námi nejen Ľubovniansky hrad, ale i centrum kraje Spiš - město Kežmarok a zablouděte s námi v bouři ve Vysokých Tatrách.
Pokračovat ve čtení...
Nejoblíbenější články
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2024)
- Šumperk V. - Velký Roudný, Slezská Harta a Šternberk
- Kreuzspitze
- Putování za Santinim lll.
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2022)
- Krušné hory lll. - Komáří vížka
- Půltucet (prosinec 2024) - příběh fotografie
- Jihočeské cyklotrasy XIV.
- Šumperk IV. - Šumperk, Velké Losiny a rozhledna Háječek
- Šumperk l. - Háj a Hanušovická vrchovina
Jaký typ výletů preferujete?
1274 46% Vzít krosnu a přespat ve volné přírodě
857 31% Poznávání přírodních krás s ubytováním v hotelu nebo penzionu
622 23% Poznávání památek a velkých měst
Hlasovalo 2753 čtenářů Archiv anket
Náhodné články
- Šťastné a veselé Vánoce a do nového roku vše nejlepší
- Zatmění Měsíce
- Půltucet (duben 2022) - příběh fotografie
- Zima na Slovensku obrazem
- Do roka a do dne... III. Roháče - Skriniarky
- S krosnou do slovenských hor / ll. Slovenský kras, Muráňská planina
- TOP 12: zastavení v čase (rok 2020)
- Mont Blanc 2016 - Francouzská výzva
- Novohradské hory - listopadový písni naslouchám
- Zlátnoucími bučinami na Pohanské kameny