Nejkomentovanější články 36. strana
Řadit články od nejnovějších – nejoblíbenějších – nejkomentovanějších

Vysokohorská turistika v Hohe Tauern, Pinzgau, Kitzbüheler Alpen lll.
vydáno 30. září 2015 – napsal Rony – 2 komentáře
Krásná krajina nás čeká i na Langecku, odkud ve velkém počtu vyrážíme zdolat vysoký Hundstein, který se pyšní výhledem na Großglockner a v dolině ukryté jezero Zell am See.
Posledním chutným soustem týdenního putování horami je městečko Lofer. My, co ještě stále nemáme dost, stoupáme po výjezdu lanovkou k Leferer Almu, odkud zvládáme i sestup nenáročnou naučnou stezkou, vedoucí kolem vysychajících vodopádů Wasserfall.
Pokračovat ve čtení...

Na lovu tisícovek Prášilskem a Hartmanickem
vydáno 19. listopadu 2015 – napsal Rony – 2 komentáře
Ždánidla, Dřevěná hůl, Hůrecká hora, Vysoký hřbet, Kochánovský vrch, Hadí vrch, Hamižná, Březník
Přestože na mnohé vrcholky Šumavy nevede turistická značka, jsou i ony hojně navštěvovány. Často je to pro ideální výhledy, které mohou za dobrého poskytnout, jindy jsou cílem lovců vrcholů. Významný podíl na tomto stavu má jistě inspirativní web www.tisicovky.cz, kde jsou popisy všech vrcholů našich hor s výškou minimálně tisíc metrů nad mořem.
Nám se jich povedlo ve třech dnech postupně zdolat hned sedm a nádavkem jsme k nim přidali i zajímavou horu Hamižnou. Díky ubytování v penzionu Dobrá Voda u Hartmanic jsme si večer užili i trochu kultury v kostele, zkrášleném skleněnými výtvory - oltářem, křížovou cestou a sochou sv. Vintíře.
Pokračovat ve čtení...

Zlátnoucími bučinami na Pohanské kameny
vydáno 2. prosince 2015 – napsal Rony – 2 komentáře
Strážný, Jelení hora, Skalnatý hřbet, Lískový vrch, Žlebský vrch, Radvanovický hřbet, Stožec, Žlíbský vrch, Chlustov
Pojďme si užít barevnost podzimu, než mu zima zatne tipec. Monotónní smrčiny a uschlé lesy centrální Šumavy vyměníme za pestrou paletu smíšených lesů, bučin a horských pastvin u Strážného a Českých Žlebů. Líbezná, lidmi přetvořená krajina plná zatoulaných obřích balvanů v sobě skrývá magickou moc, které každý snadno podlehne. Její krása přitahuje znalce jako magnet střelku kompasu. Je v každém ročním období jiná a vždy okouzlující.
Pokračovat ve čtení...

Co se skrývá v trávě l.
vydáno 23. prosince 2022 – napsal Rony – 2 komentáře
Šlapeme po nich, ničíme jim domovy a jen stěží dohlédneme jak opravdu žijí. Jejich množství vysoko převyšuje populaci lidskou. Jen proto, že jsou tak drobní, maličcí, nevšímáme si jich, pokud nás zrovna na sebe neupozorní nějakým tím bodnutím, píchnutím či kousnutím. Někomu se zdájí být odpornými, jiní z nich mají různé fobie a likvidovali by je všelijakými insekticidy, všichni se ale musí naučit s nimi vycházet a žít. Hmyzí říše je svět sám pro sebe a jen občas nám umožněno do něho nahlédnout.
Pokračovat ve čtení...

Island, část III.: Laugavegur
vydáno 26. června 2016 – napsal Paulie – 2 komentáře
Po úžasném dvoudenním přechodu mezi ledovci Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull nastupujeme v Thórsmörku na stezku Laugavegur, jeden z 20 nejlepších treků na světě. Island nás fascinuje stále více a ke konci žasneme nad divy, které vytvořila sopečná aktivita, i nad pohledy na duhové hory, jež nás na Island nalákaly. Díky aerolinkám máme na trek však jen tři dny místo plánovaných čtyř. Stihneme to?
Pokračovat ve čtení...

CHKO České středohoří ll.
vydáno 19. dubna 2016 – napsal Rony – 2 komentáře
Třetí den se vyjasnilo a tak nás čeká opravdové jarní putování. Boží hod velikonoční čili slavnost Zmrtvýchstání Páně strávíme výstupy na několik dalších zajímavých vrcholů Českého středohoří. Mezi nimi jsou Košťálov, Boreč a Lovoš. Den zakončíme pohledem z travnatého Radobýlu, který je skvělým výhledovým místem. Na Velikonoční pondělí zbude dobýt hrad Házmburk a zdolat bájný Říp.
Pokračovat ve čtení...

Prvomájové vandrování kaňonem Malše
vydáno 18. května 2016 – napsal Rony – 2 komentáře
Zatímco rozvité květy třešní omámily vůní kdejakou zamilovanou dvojici, nás tento letitý zvyk nechal chladnými. I když, jak se to vezme, přesvědčte se sami...
Jistota příjemně stráveného dne touláním se jarní přírodou nám dokonale nahradí prvomájové manifestace všeho druhu, tolik oblíbených především v matičce Praze, a skalnaté údolí Malše, spolu s překrásně situovanou zříceninou pořešínského hradu, jen potvrdí smysluplnost naší volby. Nedaleké vrcholky Slepičích hor - Kohout se Slepicí, i kolem nich rozběhlá kuřata, ohlídají naše kroky ve složitém terénu.
Pokračovat ve čtení...

Island, část V.: okolí Mývatnu
vydáno 13. července 2016 – napsal Paulie – 2 komentáře
Konečně máme půjčené auto a můžeme se rychle přepravovat mezi přírodními krásami na severu Islandu, především okolo jezera Mývatn, kde se nachází spousta míst s geotermální aktivitou, sopky, lávová pole a podobně. Uvidíme tedy znovu kouřící solfatary a také poprvé bahenní jezírka, pseudokrátery i velký kráter sopky, skalní město vzniklé z lávového pole a puklinu na zlomu mezi euroasijskou a severoamerickou litosférickou deskou. Poté se přesuneme k ohromnému vodopádu Dettifoss a k útesům Ásbyrgi, dosahujícím výšky až 100 metrů. A to všechno během jediného nabitého dne.
Pokračovat ve čtení...

Balónem nad Český Krumlov
vydáno 25. října 2016 – napsal Rony – 2 komentáře
Sny se mají plnit. Tedy alespoň ty, které jsou splnitelné. U mnohých mezi ně jistě patří let balónem. Nevím, jestli ještě dnes děti čtou verneovky, v kterých je let balónem často hlavním mottem, ale pro mne se staly knihy Pět neděl v balónu, Cesta kolem světa za osmdesát dní, či Dva roky prázdnin, velkou motivací pro klukovská toulání.
Proč tedy let balónem nezkusit? V loterii mezi letem nad Hlubokou nebo Krumlovem nakonec zvítězil Český Krumlov. Byl jsem tomu rád, přece jen okolí svého bydliště znám mnohem víc.
Pokračovat ve čtení...

Arménie IV.
vydáno 29. prosince 2016 – napsal Navarro – 2 komentáře
Druhý den naší túry v pohoří Geghamy se nadmíru vydařil – odpoledne jsme zdolali Aždahak, nejvyšší vrchol celého pohoří, a nocujeme u jezera při úpatí sousední hory Učtepe, v nadmořské výšce 3200 m. Nacházíme se ve zcela nedotčené krajině a těšíme se na další den putování.
Pokračovat ve čtení...
Nejoblíbenější články
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2024)
- Šumperk V. - Velký Roudný, Slezská Harta a Šternberk
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2022)
- Kreuzspitze
- Putování za Santinim lll.
- Půltucet (prosinec 2024) - příběh fotografie
- Jihočeské cyklotrasy XIV.
- Krušné hory lll. - Komáří vížka
- Šumperk l. - Háj a Hanušovická vrchovina
- Šumperk IV. - Šumperk, Velké Losiny a rozhledna Háječek
Jaký typ výletů preferujete?
1277 46% Vzít krosnu a přespat ve volné přírodě
859 31% Poznávání přírodních krás s ubytováním v hotelu nebo penzionu
624 23% Poznávání památek a velkých měst
Hlasovalo 2760 čtenářů Archiv anket
Náhodné články
- Kvilda - poslední vzepětí letošní zimy
- Půltucet (srpen 2024) - příběh fotografie
- Alpendorf, Geisterberg - zábavní park pro rodiny s dětmi, Salzbursko
- Pod širák do Českého krasu lll.
- Třeboň a Schwarzenberská hrobka
- Nad Latschensee - za poslední tisícovkou České republiky ll.
- Seveřani jsou nám možná blízcí I
- Půltucet 2021 - fotky s příběhem s nejvíce hlasy
- Půltucet (září 2018) - příběh fotografie
- Dolomity - Cortina ďAmpezzo III.