Nejnovější články 52. strana
Řadit články od nejnovějších – nejoblíbenějších – nejkomentovanějších

Nejstarší stromy na Šumavě
vydáno 3. dubna 2014 – napsal Rony – 3 komentáře
Není to tak dávno, kdy byl objeven kůrovcem zničený 559 let starý smrk poblíž turistické cesty od Plešného jezera k vrcholu Plechého. Uvádí se, že jde o druhý nejstarší strom zjištěný na Šumavě. Ale přesně určit vítěze mezi nejstaršími smrky Šumavy není tak jednoduché. Mnoha set let starých smrků existuje hodně, a další mohou být "díky" kůrovcové kalamitě a rozpadu původních horských pralesů ještě brzy objeveny.
Pokračovat ve čtení...

Na návštěvě ve Slovinsku I.
vydáno 30. března 2014 – napsal Navarro – 5 komentářů
Nedávno jsem díky Tomášovi z Třebíče poznal jeho kamarády ze Slovinska, trochu jsme se o ně postarali při jejich krátkém pobytu v Praze a oni nás obratem vřele pozvali k sobě domů. Vyrazili jsme tak brzy, jak to jen šlo, tedy vloni ve druhé polovině července. Raději jsme si vzali i stan a další vybavení s tím, že by asi hostitelé nebyli rádi, kdybychom celou dobu trčeli jenom u nich, nakonec se však z návštěvy stala v podstatě dovolená s polopenzí...
Pokračovat ve čtení...

Bunkr Drnov
vydáno 24. března 2014 – napsal azave – žádný komentář
Povedlo se mně nedávno navštívit tento převelice utajovaný vojenský areál v nenápadném údoli Knovízského potoka ležící pár kilometrů na východ od města Slaný. Vojenský útvar se jmenoval docela dost složitě - společné velitelské stanoviště 71. protiletadlové brigády, 56 radiotechnického praporu a naváděcího stanoviště č. 5 československé armády.
Pokračovat ve čtení...

Trek u řek Lomnice a Skalice
vydáno 23. března 2014 – napsal Rony – 6 komentářů
Opravdové překvapení nás čekalo na naplánovaném okruhu u Ostrovce, na který se při posledním putování kolem Otavy již nedostalo. Kamenitá koryta nevelkých řek Lomnice a Skalice se proplétají krásnými údolími mezi skalnatými srázy lesnatou krajinou a nabízejí úchvatné pohledy. Modré koberce jaterníku podléšky dokreslují podmanivou atmosféru horkého jarního dne, zatímco slunce nám nemilosrdně vypaluje první letošní tetování do zimou vybledlé kůže.
Pokračovat ve čtení...

Lesy kolem Vráže do kaňonu Otavy
vydáno 14. března 2014 – napsal Rony – 2 komentáře
Výhodou naší malé republiky je, že spoustu přírodních krás máme doslova za humny. Jižní Čechy nejsou výjimkou. Rozmanitost krajiny zde přímo vyzývá k jejich prozkoumání, a když se k tomu vydaří i počasí, každá chvilka v ní strávená stává se balzámem na duši.
Velmi atraktivní je okolí velkých řek Vltavy a Otavy, které za miliony let vytvořily hluboké kaňony. Projdeme se lesy kolem Vráže, jejíž perlou je nádherný zámek, a prudkými stráněmi nad Otavou doputujeme tajemnými zákoutími až k jejímu soutoku s Lomnicí.
Pokračovat ve čtení...

Za skřivánčím zpěvem na tajemný Tisovník
vydáno 1. března 2014 – napsal Rony – 1 komentář
Příchod jara oznamují jeho první poslové - skřivánci. Z nebeských výšin se na louky v okolí rozlehlého Tisovníku snáší jejich ostrý zpěv se známým a příjemným motivem. Ani lehký únorový vánek nedokáže zchladit pomalu se ze zimního spánku probouzející krajinu, přestože ve stínu lesa je po mrazivém ránu stále jinovatka.
Tisovník skrývá i jedno tajemství, které je nadále dobře utajeno. A kde že vlastně je ten Tisovník?
Pokračovat ve čtení...

Peking, část I.
vydáno 21. února 2014 – napsal Paulie – 2 komentáře
Šlápoty již dlouho "obsazují" místa mimo Českou republiku a občas dokonce i mimo Evropu. Měli jsme možnost nakouknout mimo jiné na Nový Zéland, do Ameriky nebo nedávno na Tchaj-wan, přezdívaný malá Čína. Nyní spolu "dobyjeme" i samotnou Čínu, konkrétně zavítáme do srdce této starověké země. Navštívíme areál olympijských letních her v roce 2008 a Zakázané město, největší palácový komplex na světě. V druhém pokračování pak mimo jiné zhlédneme hrobku císaře z dynastie Ming a projdeme se po Čínské zdi.
Pokračovat ve čtení...

Na běžkách ke Knížecím Pláním a Březníku
vydáno 9. února 2014 – napsal Rony – 2 komentáře
Vzít či nevzít s sebou běžky? To je jistě v letošní zimě, která se podobá středomořské, kardinální hamletovská otázka. Ani Šumava totiž nedává na přelomu ledna a února jasnou odpověď. Do Ubytovny Kameňák NP Šumava v Borové Ladě jedeme tak plni otázek. A jak to nakonec dopadlo?
Pokračovat ve čtení...

Tchaj-wan, malá Čína (2. část)
vydáno 4. února 2014 – napsal Navarro – 3 komentáře
Článek o mém ani ne týdenním pobytu na tomto pozoruhodném ostrově pokračuje a končí druhou částí. Poslední tři dny jsou volnější a turističtější, takže už nemusím většinu fotek pořizovat náhodně a za běhu, ukážu vám naopak pár konkrétních lokalit, které jsem si mohl projít v klidu a v pohodě.
Pokračovat ve čtení...

Radovec a Knížecí kámen
vydáno 24. ledna 2014 – napsal Rony – žádný komentář
Nejen magický Skočický vrch, nebo-li Hrad (667 m n. m.), se svým pravěkým hradištěm, ale i Radovec (635 m n. m.) a sousední Knížecí kámen (630 m n. m.) lákají k procházce krásnými lesy. Vydejme se proto na chvíli do malebné krajiny Šumavského podhůří za dalekými výhledy k Píseckým horám a Šumavě.
Pokračovat ve čtení...
Nejoblíbenější články
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2024)
- Šumperk V. - Velký Roudný, Slezská Harta a Šternberk
- Kreuzspitze
- Putování za Santinim lll.
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2022)
- Půltucet (prosinec 2024) - příběh fotografie
- Jihočeské cyklotrasy XIV.
- Krušné hory lll. - Komáří vížka
- Šumperk l. - Háj a Hanušovická vrchovina
- Šumperk IV. - Šumperk, Velké Losiny a rozhledna Háječek
Jaký typ výletů preferujete?
1276 46% Vzít krosnu a přespat ve volné přírodě
859 31% Poznávání přírodních krás s ubytováním v hotelu nebo penzionu
623 23% Poznávání památek a velkých měst
Hlasovalo 2758 čtenářů Archiv anket
Náhodné články
- Půltucet (září 2024) - příběh fotografie
- Přes Kozí Hřbety k Turnerce
- TOP 12: zastavení v čase (rok 2019)
- Terénní cvičení v Harrachově část první
- Panská jednota versus Husité alias co zbylo z bitvy u Sudoměře
- Jednodenní výlet na Schneeberg
- Železné hory a Posázaví l.
- S krosnou do slovenských hor / l. Slovenský ráj
- S báglem - Indočína
- Jihočeské cyklotrasy ll.