Archiv roku 2016 3. strana
Řadit články od nejnovějších – nejoblíbenějších – nejkomentovanějších
Expedice Norsko 2015, část sedmá
vydáno 16. března 2016 – napsal HoHo – 4 komentáře
První týden naší cesty po Norsku jsme zakončili přejezdem z oblasti Geirangerfjordu až k úpatí nejvyššího norského pohoří, Jotunheimenu. Zde máme ty největší možné plány – pokusíme se o zdolání samotné nejvyšší hory Norska, Galdhøpiggenu. Bude nám přát počasí a budeme mít dostatek sil na překonání více jak 1500 metrů převýšení?
Pokračovat ve čtení...
Expedice Norsko 2015, část šestá
vydáno 22. února 2016 – napsal Navarro – 1 komentář
Během dvou nabitých a uježděných dnů jsme se dostali z oblasti národního parku Rondane velkou oklikou až do blízkého okolí slavného Geirangerfjordu. Dnes máme v plánu náš okruh téměř uzavřít, o dalším programu pak rozhodnou hlavně povětrnostní podmínky, které bohužel momentálně nejsou nejlepší.
Pokračovat ve čtení...
Toulky jarním Pošumavím
vydáno 26. dubna 2016 – napsal Rony – 1 komentář
Ačkoliv po velikonoční anabázi po sopkách Českého středohoří nožky sotva stihly zregenerovat, letní teploty dalšího víkendu nás znovu vyhnaly do kopců. Velký a Malý Plešný v boletickém vojenském prostoru jsou vždy příjemným cílem, stejně tak i vrcholy Blanského lesa - Albertov a Bulový.
Svěží vzduch, první jarní bylinky a několik druhů poletujících motýlů doprovázely naše kroky, kdy ani pohled na stále zasněžený Chlum nedokáže popřít definitivní konec zimy.
Pokračovat ve čtení...
Expedice Norsko 2015, část dvanáctá
vydáno 19. července 2016 – napsal Navarro – 4 komentáře
Poslední článek naší malé dodekalogie vám přiblíží, jak jsme se měli a co jsme dělali v samotném závěru našeho pobytu v Norsku, včetně dlouhé cesty domů. Doufáme, že se vám alespoň některé z článků líbily a že případně někomu pomohly či pomohou v plánování jeho vlastní cesty na sever.
Pokračovat ve čtení...
Stolové hory a Broumovské stěny l.
vydáno 28. října 2016 – napsal Rony – 3 komentáře
První hodiny a dny letošního podzimu jsme věnovali pískovcovým skalám nedaleko Police nad Metují, která se tak na tři dny stala base kempem našich cest. CHKO Broumovsko je oblast bohatá na skalní města a stolové hory a ty zasahují i na polské území.
Proto jsme se první den toulali Polskem po NP Stolové hory, v soutěskách Bludných skal a Velké Hejšoviny.
Pokračovat ve čtení...
Expedice Norsko 2015, část desátá
vydáno 15. května 2016 – napsal Navarro – žádný komentář
Předchozí den jsme se přesunuli z oblasti Jotunheimenu do oblasti při Hardangerfjordu a nocujeme v krásně položeném kempu poblíž města Odda. Dnes se chystáme na zřejmě turisticky nejznámější místo Norska – proslulou Trolltungu. Vyjde nám počasí? A dostane Honza šanci na duševní zotavení ze včerejšího záchodového incidentu na vyhlídce Stegastein?
Pokračovat ve čtení...
Mont Blanc 2016 - Francouzská výzva
vydáno 23. srpna 2016 – napsal bagosek – 3 komentáře
Tento článek je o muži, který dostal možnost vystoupit na nejvyšší horu Evropy, což se i 27.6.2016 podařilo. Snažil jsem se popsat nejen samotný výstup, ale i k tomu co předcházelo. Vše je psáno z pohledu amatéra a věřím, že právě lidem jako já může ve spoustě věcí pomoci.
Pokračovat ve čtení...
Island, část III.: Laugavegur
vydáno 26. června 2016 – napsal Paulie – 2 komentáře
Po úžasném dvoudenním přechodu mezi ledovci Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull nastupujeme v Thórsmörku na stezku Laugavegur, jeden z 20 nejlepších treků na světě. Island nás fascinuje stále více a ke konci žasneme nad divy, které vytvořila sopečná aktivita, i nad pohledy na duhové hory, jež nás na Island nalákaly. Díky aerolinkám máme na trek však jen tři dny místo plánovaných čtyř. Stihneme to?
Pokračovat ve čtení...
Island, část V.: okolí Mývatnu
vydáno 13. července 2016 – napsal Paulie – 2 komentáře
Konečně máme půjčené auto a můžeme se rychle přepravovat mezi přírodními krásami na severu Islandu, především okolo jezera Mývatn, kde se nachází spousta míst s geotermální aktivitou, sopky, lávová pole a podobně. Uvidíme tedy znovu kouřící solfatary a také poprvé bahenní jezírka, pseudokrátery i velký kráter sopky, skalní město vzniklé z lávového pole a puklinu na zlomu mezi euroasijskou a severoamerickou litosférickou deskou. Poté se přesuneme k ohromnému vodopádu Dettifoss a k útesům Ásbyrgi, dosahujícím výšky až 100 metrů. A to všechno během jediného nabitého dne.
Pokračovat ve čtení...
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2017
vydáno 24. prosince 2016 – napsal HoHo – žádný komentář
Za několik dní nám skončí rok 2016 a změní se v rok 2017. V tomto hezkém čase bychom vám chtěli popřát klidné prožití Vánoc s těmi, které máte rádi, bohatou nadílku pod stromečkem a do nového roku jen to nejlepší a spoustu povedených cest. Jsme vám vděční za projevenou přízeň. I do nového roku pro vás chystáme spoustu zajímavých článků, určitě se máte na co těšit :-)
Pokračovat ve čtení...
Nejoblíbenější články z tohoto archivu
- Hory Slovenska: l. Manínská tiesňava a Sul'ovské skály
- Dolomity - San Pellegrino ll.
- Arménie IV.
- Vítkův hrádek - nejvýše položený hrad v Česku
- Český les - pohraničím na Havran
- Island, část I.: Reykjavík
- Do Staré obory na Velký Kameník
- Expedice Norsko 2015, část devátá
- Expedice Norsko 2015, část třetí
- Hory Slovenska: lll. Zpět do Roháčů na Sivý vrch, Nízké Tatry - Krakova hol'a a Ďumbier
Jaký typ výletů preferujete?
1238 46% Vzít krosnu a přespat ve volné přírodě
838 31% Poznávání přírodních krás s ubytováním v hotelu nebo penzionu
597 22% Poznávání památek a velkých měst
Hlasovalo 2673 čtenářů Archiv anket
Náhodné články
- Barevné toulky Kokořínskem l.
- Krajem Christiana Battaglia
- Großer Arber - za posledním sněhem na nejvyšší vrchol Šumavy
- Beskydy lll. - přes tři státy a Ropice
- Nejen Rychlebské hory I.
- Kolem Lipna na Čertovo kopyto
- Hrubý Jeseník a Rychlebské hory lll.
- Chlum - výrazný vrchol Želnavské vrchoviny
- Zatmění Měsíce
- Za kopečky do Bavorského lesa (Bayerischer Wald)